close
دانلود آهنگ جدید
آموزش کامل نصب و کانفیگ مودم بیسیم و سیمی
آسیاتک مشهد | نمایندگی رسمی آسیاتک در خراسان رضوی

پنجشنبه 14 فروردین 1399

آسیاتک مشهد | نمایندگی رسمی آسیاتک در خراسان رضوی

ایمیل: digihoghoghmail@gmail.com
نشانی : مشهد مقدس - طبرسی شمالی 5-پلاک37
تلفن ویژه : 09186600172

آموزش کامل نصب و کانفیگ مودم بیسیم و سیمی

آموزش تنظیم مودم ADSL

همان طور که عرض شد مودم های Dlink و TP-link برای اینترنت مخابرات پیشنهاد می شوند و ما نیز به در این مقاله آموزش تنظیم مودم TP-link را برای شما توضیح می دهیم که قطعا برای شرکت هایی مثل پارس آنلاین و شاتل و … نیز مشابه همین روش انجام می پذیرد.


قدم اول اتصال کابل تلفن به مودم و اتصال کابل شبکه از مودم به کامپیوتر:

برای تنظیم مودم تی پی لینک برای اینترنت مخابرات، باید مراحلی را به صورت پشت سر هم انجام دهید. تهیه وسایل کابل LAN ، کابل تلفن و splitter گام اول است. اگر به خط تلفن شما هیچ گوشی تلفنی وصل نیست، دیگر اصلا نیازی به اسپلیتر نمی باشد. برای تنظیم اولیه مودم خود، مودم را حتما باید با کابل شبکه، به کامپیوتر وصل کنید. اما دفعات بعد می توانید با وای فای این اتصال را برقرار کنید. به شکل زیر توجه کنید.

آداپتور مودم به پریز برق متصل شده – کابل شبکه از مودم به کامپیوتر وصل شود – کابل تلفن از مودم به اسپلیتر وصل شود و یک سر آن مطابق شکل به پریز تلفن و یک سر دیگر در صورت نیاز به گوشی تلفن


قدم دوم در اختیار داشتن یوزر و پسورد اینترنت و اطلاعات اتصال:

در مرحله بعد باید اطلاعات اشتراک خود را از شرکت ارائه دهنده اینترنت خود دریافت کنید. این اطلاعات شامل نام کاربری، رمز عبور و پارامترهای vci و vpi می باشد. پارامترهای vci و vpi برای اینترنت مخابرات معمولا 35 و 0 می باشد. اما شما برای محکم کاری حتما با پشتیبانی شرکت مخابرات تماس حاصل فرمایید.


قدم سوم ورود به تنظیمات مودم Adsl:

در این مرحله باید مودم و کامپیوتر یا لپ تاپ شما روشن باشند و اتصال به مودم برقرار شود. مرورگر اینترنت لپ تاپ خود را باز نمایید. در آن باید آی پی پیش فرضی که برای مودمتان تعیین شده را وارد کنید تا صفحه تنظیمات مودم باز شود. معمولا این آی پی برای مودم های معمولی، ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ است. در زیر مودم نیز معمولا این آی پی درج می شود. آن را وارد کرده و اینتر را بزنید. حال صفحه تنظیمات مودم به شما نمایش داده می شود. از اینجا می توانید با نام کاربری و رمز عبور پیش فرض که واژه “admin” می باشد استفاده فرمایید و اینتر را بزنید. از اینجا می توانید مراحل تنظیمات مودم خود را ادامه دهید.

 

ورود به تنظیمات مودم


قدم چهارم تنظیمات مودم:

تنظیمات مودم Adsl برای برند tpnlink با برند های دیگر کمی متفاوت است که ما در اینجا از برند tplink را توضیح دهیم:

پس از وارد نمودن 192.168.1.1 و فشردن دکمه enter و با زدن یوزر و پسورد که admin , admin  می باشد وارد کنسول تنظیمات مودم شوید.

 

ورود به تنظیمات مودم


بعد می بایست وارد قسمت Quick Start شوید و مانند شکل روی Next کلیک کنید:

 

ورود به تنظیمات مودم


در مرحله بعد باید منطقه زمانی کشور خود که Tehran است را انتخاب کنید و Next را بزنید

 

ورود به تنظیمات مودم


گزینه PPPoE/PPPoA را انتخاب کنید و سپس Next را مطابق شکل زیر بزنید.

 

ورود به تنظیمات مودم


حالا در این بخش نام کاربری و کلمه عبور مربوط به اینترنت Adsl خود را وارد کنید و VPI را 0 و VCI را 33 قرار دهید Connection Type را PPPoE LLC انتخاب کنید و Next را بزنید.

 

ورود به تنظیمات مودم


این بخش به تنظیمات وایرلس مربوط می باشد .

SSID: نام شبکه وایرلس  انتخابی خود را وارد کنید.

authentication Type : سطح امنیتی شبکه وایرلس را مشخص میکند که بهتر است در بالاترین سطح یعنی WPA2-PSK باشد.

pre shared key برای رمز عبور شبکه وایرلس می باشد که این رمز نباید کمتر از 8 حرف باشد.

سپس Next را زده و تمام.


پیشنهاد ویژهآموزش نصب وکانفیک کردن مودم های زایکسل


بررسی اشکالات اینترنت Adsl

گاهی اگر این مراحل به خوبی طی شود نیز، اتصال به اینترنت برقرار نمی شود. آن موقع است که باید چراغ های مودم را بررسی نمایید. چراغ پاور مودم نشان دهنده روشن بودن آن است. پس باید روشن باشد تا مودم کار کند. چراغ ای دی اس ال یا لینک، بیان کننده ارتباط مودم شما با مرکز مخابراتی است. پس این چراغ باید بصورت ثابت روشن باشد. اگر این چراغ روشن و ثابت نبود به نحوه تنظیمات شما و کامپیوترنتان ربطی ندارد و مشکل در ارتباط با مرکز مخابرات است یا اینکه در سیم کشی خط تلفن شما مشکلی وجود دارد. پس باید با پشتیبانی مخابرات و خط تلفن خود تماس بکیرید و همچنین پریز های تلفن منزل را چک فرمایید. گاهی هم نویز بالای خط تلفن این مشکل را ایجاد می کند که با خرید نویز گیر، این مشکل حل می شود.

دیگر چراغی که وجود دارد چراغ اینترنت است، که باید روشن و سبز باشد. نکته اینجاست که تا چراغ ای دی اس ال ثابت نشود، این چراغ روشن نمی شود. وقتی چراغ ای دی اس ال ثابت بوده ولی چراغ اینترنت خاموش یا قرمز باش، یا  اینترنت قطع است، یا تنظیمات مودم اشتباه است و یا نام یوزرنیم و پسوورد اشتباه است.

چراغ LAN نمایان گر ارتباط درست دستگاه مودم با لپ تاپ از طریق کابل شبکه است. اگر از وای فای برای برقراری اتصال استفاده می کنید، این مورد کاربردی ندارد و در این هنگام باید چراغ وای فای مودم به صورت چشمک زن روشن باشد. این چشمک زدن  به معنای انتقال دیتا می باشد.

امید واریم مقاله خوبی را به شما عزیزان ارائه کرده باشیم.راهنمای تنظیمات مودم زایکسل و کانفیگ مودم زایکسل
محصولات مرتبط